Szkoła Podstawowa nr 2 im. ojca Michała Tomaszka

Strona główna

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie

Uwaga uczniowie

17 października 2018

Proszę o przynoszenie do szkoły zebranych kasztanów do piątku 19 października. Kasztany ważymy w domu, zostawiamy w szatani nauczycieli. Kartkę z nazwiskiem i ilością kilogramów przekazujemy wychowawcy klasy. Dziękuję za udział i zaangażowanie w zbiórke kasztanów.

Katarzyna Idziak

Czytaj więcej o: Uwaga uczniowie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole!

15 października 2018

Galeria

"Nauczyciel widzi więcej niż twarze dzieci, stara się zobaczyć ich dusze".

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

15 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Pieńsku odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, oraz uczniowie.

W części oficjalnej glos zabrali Pan Dyrektor Marek Popko i Pani Dyrektor Jolanta Seredyńska, którzy złożyli serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz podziękowali za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

W części artystycznej  uczniowie przedszkola, klasy 1 i 2 pod kierunkiem pani Sylwii Jarosz, pani Urszuli Duchaczek oraz pani Kamili Kędzierskiej oraz zespół Nutki Song pod przewodnictwem pana Jerzego Błauciaka tańcem i śpiewem i wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły wspaniałe piękne kwiaty. Uroczystość wywołała uśmiech na twarzach zarówno nauczycieli, jak i uczniów. Naładowani pozytywną energią wrociliśmy na lekcje.

Wykształcenie to dar najcenniejszy, którego nic i nikt nie jest w stanie nas pozbawić… W podziękowaniu za trudną pracę i wskazanie właściwej drogi, my Uczniowie pragniemy, aby nie zabrakło Wam Nauczycielom zapału do kształtowania naszego pokolenia, abyście uczyli nas pokonywania trudności i kierowania się w życiu tylko dobrem. Potrzebne nam są wzorce, i Wy, Drodzy Nauczyciele, nimi jesteście.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego życzymy wytrwałości, sukcesów zawodowych, jak również uśmiechu każdego dnia!!!

Czytaj więcej o: Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole!
Powiększ zdjęcie

Piszą o nas

15 października 2018

Na Zinfo można przeczytać o naszych uczniach. Zapraszamy do lektry tutaj.

Czytaj więcej o: Piszą o nas
Powiększ zdjęcie