Jesteś tutaj: Start

Strona główna

BIP SP nr 2 w Pieńsku
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

UWAGA !!!

Rada rodziców informuje, że składka na komitet rodzicielski w roku 2022/23 wynosi 25 zł na rok na rodzinę. Pieniądze można wpłacać na konto 05 8382 0001 0000 9061 2000 0010 lub w sekretariacie. Darowizna mile widziana. Wszystkie środki zostaną przekazane na rzecz uczniów.

 

 

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie

Dzień Misia w oddziałach przedszkolnych

25 listopada 2022

Galeria

W dniu dzisiejszym (25.11.2022r.) cały oddział przedszkolny zamienił się w misiową krainę z okazji obchodów Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyniosło ze sobą ulubionego misia – swoją ukochaną maskotkę na dobre i złe :) Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, bawiły się przy piosenkach o misiu, brały udział w zabawach ruchowych, konkursach, zgadywankach a także degustowały miód czyli ulubiony przysmak misiów :) Nie zabrakło również pięknych prac plastycznych. Dzień Pluszowego Misia był pełen uśmiechu i wspaniałej zabawy – był to piękny, misiowy dzień !

Czytaj więcej o: Dzień Misia w oddziałach przedszkolnych
Powiększ zdjęcie

Zajęcia z j. angielskiego

25 listopada 2022

Dzisiaj na lekcjach języka angielskiego w grupie Jeżyki oraz w klasach II i III odwiedzili nas nietypowi goście... Misie! Z okazji ich święta dzieci ulepiły sylwetkę misia wg słów piosenki, a klasy II i III narysowały portret wg wskazówek.

Czytaj więcej o: Zajęcia z j. angielskiego
Powiększ zdjęcie

Wyprawa `Sówek`

25 listopada 2022

Dnia 24 listopada 2022 r. dzieci z gr. ”Sówki” odwiedziły Euregiokom Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku i Bibliotekę Publiczną. Podczas wycieczki przedszkolaki zapoznały się z zasadami kulturalnego zachowania w bibliotece, pracą bibliotekarza oraz rozbudziły swoje zainteresowania czytelnicze. Panie bibliotekarki zachęcały dzieci do korzystania ze zbiorów bibliotecznych, a dzieci zapewniały, że wrócą z rodzicami. Szczególne wrażenie na naszych przedszkolakach zrobiła niespodzianka związana z Dniem Misia. Panie czytały bajki, dzieci rozwiązywały zagadki, układały puzzle i bawiły się w „misiowe” zabawy. Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Słowa podziękowania kierujemy do Pań z biblioteki, które jak zawsze zadbały o ciekawe zajęcia biblioteczne, wprowadzające dzieci w piękny świat książek i bajek. Dziękujemy pani dyrektor Joanne Winnickiej za serdeczne przyjęcie i współpracęŚmiech

Czytaj więcej o: Wyprawa `Sówek`
Powiększ zdjęcie

Wynajem sklepiku szkolnego

24 listopada 2022

OGŁOSZENIE

o najmie pomieszczenia z przeznaczeniem na sklepik szkolny

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. o. M. Tomaszka w Pieńsku informuje, że posiada do wynajęcia pomieszczenie użytkowe o powierzchni 9,20 m2 na potrzeby prowadzenia sklepiku szkolnego dla uczniów i pracowników szkoły.

`Czytaj więcej...`

Czytaj więcej o: Wynajem sklepiku szkolnego
Powiększ zdjęcie

Projekt „Gmina Pieńsk stawia na kompetencje kluczowe uczniów”

24 listopada 2022

W zakładce DLA UCZNIÓW>>„Gmina Pieńsk stawia na kompetencje kluczowe uczniów”  można znależć wszystkie informacje dotyczące projektu.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Kwota dofinansowania projektu wynosi 375 616,75 zł, a całkowita jego wartość to 441 936,75 zł.

Projekt będzie realizowany w terminie od 01.09.2022 do 30.06.2023 w czterech formach wsparcia uczestników projektu.

Szkoły objęte projektem:

  • Szkoła Podstawowa im. Ojca Michała Tomaszka w Pieńsku
  • Szkoła Podstawowa im. Polskich Żołnierzy Września 1939 roku w Pieńsku
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dłużynie Dolnej
Czytaj więcej o: Projekt „Gmina Pieńsk stawia na kompetencje kluczowe uczniów”