Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia / Konkursy

Przejdź do - I KONKURS "MATEMATYKA W MINECRAFCIE"

I KONKURS "MATEMATYKA W MINECRAFCIE"

20 czerwca 2018

Dnia 20 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 odbył się I Konkurs "Matematyka w MINECRAFCIE".

GALERIA

W specjalnie przygotowanym świecie MINECRAFTA 4  3-osobowe drużyny uczniów kl. 6-7 SP1i SP2 wykonywały zadania matematyczne starając się jednocześnie stawić czoło różnym potworom trybu przetrwania. Wszyscy okazali się zwycięzcami w tej niezwykłej zabawie i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!!!

Edward Łagowski

English Master

11 czerwca 2018
W drugim semestrze uczniowie naszej szkoły walczyli o zaszczytny tytuł ENGLISH MASTER 2018 biorąc udział w rożnych konkursach z języka angielskiego.

Suma punktów za uzyskanie zdobytego miejsca pozwoliła wyłonić Angielskiego Mistrza 2018, który musiał uczestniczyć w następujących konkursach:

-English Grammar (gramatyka angielska)
-Master Translation (mistrz tłumaczeń)
-English Dictation ( angielskie dyktando)
-Próbne egzaminy

I miejsce: Oliwia Wolna (3b)
II miejsce: Michał Drzewiecki 93a) i Adam Bukiel (2a)
III miejsce: Sergiusz Stasiak (3a) i Szymon Kloc (2a)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy :)

Matematyczny Maraton w zgorzeleckim "Górniku".

31 maja 2018

Dnia 30.05.2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu odbył się kolejny Maraton Matematyczny. Już od 15 lat spotykaja się na nim uczniowie o zdolnościach matematycznych. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Adam Bukiel i Hubert Waszak  z kl. II a oraz Kacper Wiszniewski z kl. III a. Na szóstym miejscu znalazł się Adam z wynikiem 17 zdobytych punktów na 20 punktów. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i do zabaczenia na kolejnym XVI Maratonie.

Daria Bińczak

Wyniki konkursu English Dictation 2018

21 maja 2018

W piątek 18 maja w naszej szkole odbyło się Dyktando Języka Angielskiego 2018.

Zadaniem uczniów było napisanie pod względem ortograficznym tekstu dyktowanego przez nauczyciela na temat nowoczesnej muzyki.

Zaszczytne I miejsce zobył Michał Drzewiecki z 3a zdobywając 30,5p

II miejsce zdobyli Oliwia Wolna z 3b i Adam Bukiel z 2a 29,5p

III miejse Sergiusz Stasiak z 3a z 28,75p

Zwyciężcom serdecznie gratulujemy a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział!

Organizator: Marta Przekop

Przejdź do - I Powiatowy Konkurs Matematyczny Klas VII

I Powiatowy Konkurs Matematyczny Klas VII

18 maja 2018

Szkoła Podstawowa w Ruszowie zorganizowała 17 maja 2018 r. I Powiatowy Konkurs Matematyczny Klas VII i zaprosiła do udziału wszystkie szkoły podstawowe powiatu zgorzeleckiego. Naszą szkołę reprezentowali:

1. Bartosz Kowalczyk
  2. Jakub Bulanda
  3. Wiktor Sajda

Każdy z uczestników musiał samodzielnie rozwiązać trudny test i pięć zadań otwartych. Zdobyte punkty przesądzały o uzyskanym miejscu indywidualnie, a ich suma o miejscu drużyny. Zajęliśmy odległe miejsce wyprzedzając tylko 3 szkoły z 13 startujących. Organizatorzy poczęstowali nas obiadem (bardzo smaczne pierogi) i upominkami. Zwyciężyła SP3 Bogatynia, druga była zgorzelecka "Tęcza" a trzecia SP1 Pieńsk (gratulacje!) i SP4 Bogatynia.

Data utworzenia:2017-10-27
Data publikacji:2017-10-27