Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia / Konkursy

Przejdź do - Wyniki konkursu MASTER TRANSLATOR 2018

Wyniki konkursu MASTER TRANSLATOR 2018

22 kwietnia 2018

W poniedziałek, 16. kwietnia chętni uczniowie wzięli udział w konkursie MASTER TRANSLATOR 2018.

Ich zadaniem było przetłumaczyć tekst na temat zasad udziału i przebiegu telewizyjnego reality show. Uczniowie mieli przyznane 40 punktów, które zmiejszały się z każdym błednie przetłumaczonym wyrazem lub brakiem tłumaczenia, zaś niedokładne tłumaczenie kosztowało 0,5 punktu mniej na koncie.

Najlepiej poradził sobie, tym samym zdobywając 1 miejsce, Adam Bukiel (2a) z 39 punktami

2 miejsce Michał Drzewiecki (3a) i Szymon Kloc (2a) po 34p.

3 miejsce Szymon Bernard (3a) z 33p

Serdecznie gratuluję zwyciężcom i zapraszam do kolejnego konkursu z języka angielskiego, dyktanda i odbioru tekstu słuchanego, który odbędzie się w maju!

Przejdź do - Mistrzowie próbnych egzaminów z języka angielskego

Mistrzowie próbnych egzaminów z języka angielskego

18 kwietnia 2018

Od października 2017 do marca 2018 odbywały się próbne egzaminy z języka angielskiego.

Uczniowie w pocie czoła pokonywali swoje kolejne wyniki i coraz wyżej stawiali sobie poprzeczkę. Po każdym próbnym egzaminie nauczyciel prowadzący przeprowadzał z uczniami wnikliwą analizę, a poprawa odbywała się w zeszytach. Z miesiąca na miesiąc wynik stawał się coraz wyższy, a uczniowie pewniejsi siebie i swoich możliwości. Średnia wyniku z październikowego egzaminu próbnego na poziomie podstawowym wyniosła 51,95% zaś z marcowego 64,5%.

Najwyższe średnie wyników z sześciu egzaminów próbnych uzyskali:

1. Oliwia Wolna (3b) 92%

2. Weronika Borek (3a) 91,5%

3. Sergiusz Stasiak (3a) 91,16%

Gratulujemy i życzmy wysokich wyników na egzaminie!

Konkurs chemiczny

15 kwietnia 2018

11 kwietnia 2018 roku odbył się IV Powiatowy Konkurs Chemiczny - "Młody chemik eksperymentuje" - Zgorzelec 2018. Naszą szkołę reprezentowli: Weronika Borek, Maciej Fostek i Kacper Wiszniewski.

Konkurs składał się z dwóch części:

1. Test z zakresu wiedzy chemicznej w integracji z innymi przedmiotami przyrodniczymi, m.in. z ekologią

2. Zadania laboratoryjne w pracowni chemicznej - do tego etapu przystąpiło 10 uczniów z maksymalną liczbą punktów z testu.

Maciek Fostek zakwalifikował się do części praktycznej i został finalistą konkursu.

Wszystkim  uczestnikom gratulujemy rozległej wiedzy, a szczególne gratulacje należą się Maćkowi Uśmiech

Opiekun konkursu - Danuta Dominiczak

Przejdź do - Wyniki konkursu z gramatyki języka angielskiego

Wyniki konkursu z gramatyki języka angielskiego

15 kwietnia 2018

13-ego w piątek chętni uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie z gramatyki angielskiej na poziomie pre-intermediate (B1). Do rozwiązania mieli 40 zadań w formie wielokrotnego wyboru oraz napisanie wiadomości e-mail (zgodnej z zasadami panującymi w części rozszerzonej egzaminu gimnazjalnego). Do sprawdzenia swoich wiadomości przystąpiło czternaścioro uczniów, a do zdobycia mieli łącznie 50 punktów. A oto wyniki:

1. Oliwia Wolna (3b) 40p.

2. Adam Bukiel (2a) i Michał Drzewiecki (3a) 37p.

3. Fabian Szczepaniak (3a) i Oliwer Urbaniak (3a) 36p.

Pod podium znależli się:

4. Sylwia Kędzior (3c), Szymon Kloc (2a) i Kacper Wiszniewski (3a) 34p.

Jak widać walka była niezwykle wyrównana. Zwyciężcom gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnym konkursie Master Translator, który odbędzie się już w poniedziałek (16.04) na drugiej lekcji w sali nr 9.

Przejdź do - Konkurs o św. Janie Pawle II

Konkurs o św. Janie Pawle II

27 marca 2018

Znalezione obrazy dla zapytania jan paweł iiDnia 26 marca odbył sie w naszej szkole konkurs poswięcony osobie Jana Pawła II. Udział wzięło 21 osób z klas siódmych szkoły podstawowej oraz kl. 2 i 3 gimnazjum. Wyniki bedą znane w późniejszym terminie, już teraz jednak gratulujemy uczniom chęci i zaangażowania w poznawaniu tej wyjątkowej Osoby jaką jest dla nas nasz rodak Jan Paweł II.

o. Daniel

Data utworzenia:2017-10-27