Jesteś tutaj: Start / wydarzenia / Sukcesy

Konkurs Recytatorski

19 marca 2019

Dnia 18 marca 2019 r. w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbył się finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego ( klasy VII, VIII i III gimnazjum ). W artystycznej rywalizacji, która stała na bardzo wysokim poziomie, uczennica naszej szkoły – Nina Rzeżniczak z kl. III gimnazjum otrzymała wyróżnienie. Pozostali reprezentanci SP nr 2 w Pieńsku również świetnie się zaprezentowali, a byli to: Klaudia Kujawa, Konrad Pająk i Jakub Chodor.

Gratulujemy !!!

Przejdź do - NUTKI SONG NA KONKURSIE PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W JELENIJ GÓRZE

NUTKI SONG NA KONKURSIE PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W JELENIJ GÓRZE

13 marca 2019

NUTKI SONG NA KONKURSIE PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W JELENIJ GÓRZE

W piątek 8 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej, w którym uczestniczył nasz odmłodzony zespół NUTKI SONG pod kierownictwem p. Jerzego Błauciaka. Nutki wykonały piękny utwór „ Uwierz Polsko” a Justyna Grzegorzewska w kategorii „ solista” zaśpiewała „ Orzeł biały” z repertuaru Natalii Sikory. To debiut młodych artystów na tak prestiżowej imprezie. Po występach NUTKI degustowały przepyszną pizzę, którą ufundowali sympatycy i fani zespołu . Dziękujemy .

P.S. W galerii można obejrzeć fotki z tego wydarzenia.

Przejdź do - NASI RECYTATORZY NAJLEPSI W GMINIE !!!

NASI RECYTATORZY NAJLEPSI W GMINIE !!!

7 marca 2019

Dnia 6 marca w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku odbył się finał gminny Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych  oraz klas III gimnazjum. Gminę Pieńsk w finale powiatowym będzie reprezentowało sześcioro uczniów, w tym czworo reprezentantów naszej szkoły, a są to : Klaudia Kujawa kl. III A ( gimnazjum ), Nina Rzeżniczak kl. III B (gimnazjum ), Konrad Pająk kl. III A ( gimnazjum )  Jakub Chodor kl. VII A. Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk otrzymała Justyna Grzegorzewska z kl. VIII A.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, a uczestnikom finału powiatowego życzymy sukcesu  !!!

Program SZS

27 lutego 2019

Bardzo miłe wieści dotarły do nas droga mailową z SZS Dolny Śląsk. Nasza szkoła jako jedna z trzydziestu z województwa dolnośląskiego zakwalifikowała się do programu `Zmieniam postawę ciała aktywnie, kiedy do sportu podchodzę pozytywnie`. Sukces jest tym większy,  gdyż do programu aplikowało aż 147 szkół i wybór był bardzo trudny. Jesteśmy jedyną szkołą z naszego powiatu, gdzie dzieci oddziału przedszkolnego będą miały możliwość brania udziału w zajęciach sportowych z elementami gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej.

Piłka siatkowa dziewcząt

17 lutego 2019

22 stycznia i 14 lutego 2019 r odbyły się powiatowe zawody w siatkówce dziewcząt. W meczach półfinałowych dziewczęta reprezentujące naszą szkołę pokonały zespoły z SP Osiek i SP Sulików wynikiem 2:0. W turnieju finałowym rozegrała się walka o medale pomiędzy szkołami SP 5 Zgorzelc, SP 3 Bogatynia oraz SP 2 Pieńsk. Nasze siatkarki pokonały SP 5 Zgorzelec 2:0 oraz uległy Bogatynii 0:2 zdobywając Wicemistrzostwo powiatu.

Zespół w składzie: Nina Rzeźniczak, Joanna Kowalska, Wiktoria Bździuch, Izabela Magalas, Natalia Kipiniak, Agnieszka Dygas , Natalia Besz.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – SP 3 Bogatynia