Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia / Sukcesy

Przejdź do -  Mamy Finalistów Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce w kat. U 16

Mamy Finalistów Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce w kat. U 16

11 września 2018
Nina Rzeźniczak i Jakub Grzywacz, uczniowie klasy sportowej 3b,  wystąpią w Mistrzostwach Polski Młodzików  w Lekkoatletyce. Zawody odbędą się w dniach 22-23.09 w Bełchatowie. W obecnym sezonie Nina jest liderką ogólnopolskich tabel w rzucie oszczepem z wynikiem 42,98m. Jakub jest w pierwszej dziesiątce w rzucie młotem- 39,12m i  w pchnięciu kulą - 12, 72. Podczas  mistrzostw makroregionu, ( woj. dolnośląskie i lubuskie) które są eliminacją  do MP bardzo dobrze zaprezentował się również Szymon Pokrzyk. W rzucie oszczepem zajął II miejsce z wynikiem 40,83. W skoku o tyczce wywalczył miejsce III - 170cm.  W biegu na 300m startowała Joanna Kowalska.

Wielkie gratulacje dla całej czwórki za osiąganie wybitnych wyników. Niech ich postawa będzie impulsem dla innych.

Przejdź do - Dobre starty lekkoatletów na zakończenie sezonu

Dobre starty lekkoatletów na zakończenie sezonu

11 czerwca 2018

W Finale Dolnośląskim Indywidualnych   Mistrzostw w Lekkiej Atletyce we Wrocławiu naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów: Jakub Adamowicz,Dominik Jarosz, Jakub Grzywacz, Szymon Pokrzyk , Seweryn Ligęza i Radek Filkos.Chłopcy w swoich kokurencjach znaleźli sie w wąskim finale (ósemka). Drużynowo zajęli 12 miejsce  na 70 sklasyfikowanych szkół.

11.06  w Finale Wojewódzkim Lekkoatletycznego Pucharu Humberta  nasz zespół zajął 7 miejsce. Bardzo dobrze  startowali: Jakub Adamowicz(300pł, oszczep), Dominik Jarosz(kula, skok w dal), Jakub Grzywacz( kula, skok w dal, Gracjan Bettin(100m, skok w dal), Damian Małecki(800m, kula), Adrian Paździor (dysk, 100m)

10.06. w Mistrzostwach Województwa Młodzików Jakub Grzywacz wywalczył złoty medal w rzucie młotem i brązowy w pchnięciu kulą. Szymon Pokrzyk był drugi w rzucie oszczepem.

Wszystkim , którzy reprezentowali naszą szkołę w zawodach należą się słowa uznania, poniweż  wylali dużo potu i na bieżniach, skoczniach i rzutniach całego województwa.

Udane zakończenie sezonu LA

11 czerwca 2018

Dziś na Stadionie Miejskim w Zgorzelcu odbył się Finał Dolnośląski Igrzysk Młodzieży Szkolnej Pucharu Jean Humberta. Rewelacyjną formę potwierdziły nasze lekkoatletki rywalizując z najlepszymi szkołami na Dolnym Śląsku. Dziewczęta w składzie: Wiktoria Woźniak, Izabela Bałec , Nina Rzeźniczak, Emilia Bettin, Aleksandra Bettin, Andżelika Kisielewicz, Joanna Kowalska startując na granicy swoich rekordów życiowych wywalczyły wysokie 4 miejsce w klasyfikacji generalnej szkół.
Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce- SP Twardogóra
2 miejsce- SP Lwówek Śląski
3 miejsce- SP 2 Bolesławiec
4 miejsce- SP 2 Pieńsk
5 miejsce- SP 2 Zgorzelec
...
Udane starty zaliczyły dziewczyny również podczas niedawno rozegranych zawodach we Wrocławiu, podczas Finału Dolnośląskiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce i Mistrzostw DŚ Młodzików. Na podium stanęły: Nina Rzeźniczak -złoto w oszczepie oraz Natalia Kipiniak- brąz w dysku. Nowe rekordy szkoły ustanowiły: Wiktoria Woźniak 200 ppł- 34,72s, 300 ppł- 50,52 s, 400 ppł- 72,68s, 1500 m przeszkody- 5:56,87 , Izabela Bałec 200m - 29,47 s, trójskok - 9,65 m, Natalia Kipiniak dysk 0,75-
30,10 m, Nina Rzeźniczak oszczep 500 g- 42,98 m, oszczep 600g - 35,50 m.

FERMATA 2018-05-28

28 maja 2018

W piątek 25 maja w Jerzmankach odbył się Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci FERMATA 2018 pod hasłem POLSKA BIAŁO-CZERWONI. Naszą szkołę reprezentowały tradycyjnie NUTKI SONG, które pięknie zaśpiewały hymn beatyfikacyjny „ Świadkowie nadziei” a Daniel Polnicki- uczeń „ zeróweczki”- jako najmłodszy uczestnik FERMATY zaśpiewał utwór z filmu „ Jak rozpętałem II wojnę światową”. Jako, że impreza miała charakter przeglądu, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki. Zarówno NUTKI SONG jak i Daniel zaprezentowali się rewelacyjnie, za co otrzymali gromkie brawa i uznanie. Należą się im gratulacje za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Data utworzenia:2017-10-27
Data publikacji:2017-10-27