Edukacja wczesnoszkolna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Interaktywne widowisko multimedialne "Doktor Dolittle i jego zwierzęta".

Interaktywne widowisko multimedialne "Doktor Dolittle i jego zwierzęta".

24 lutego 2019

22 lutego klasa I i II udała się do Domu Kultury w Zgorzelcu, by tam obejrzeć widowisko przygotowane przez TeatrShow  "Doktor Dolittle i jego zwierzęta". 

Uczniowie zobaczyli fragmenty animowanego filmu o doktorze, dowiedzieli się, jak udzielać pomocy zwierzętom i ludziom, wzięli udział w zadaniach aktorskich, mieli okazję przekonać się, jak pracować z kamerą i mikrofonem. Ponadto uczniowie korzystali z numeru 112, sprawdzali, jak można dotrzeć do Afryki, nawiązali kontakt z nieznanym zwierzęciem. 

Sceny nakręcone z udziałem uczniów zostaną wmontowane w przygody bohatera i drogą mailową przesłane do nauczycieli w ciągu 5 tygodni. 

Widowisko bardzo się podobało, przybliżyło dzieciom kilka bardzo ważnych wartości tego świata. 

 

Przejdź do - Tydzień walentynkowy

Tydzień walentynkowy

24 lutego 2019

Przez cały tydzień klasa 2 a angażowała się w zadania zorganizowane przez samorząd uczniowski w ramach tygodznia walentynkowego. Wspólnie tworzyliśmy prace plastyczne; Aniołka walentynkowego, Serduszko koleżeńskie, Kartkę walentynkową. Dzieci przygotowywały także kartki walentynkowe, które wrzucały do specjalnej skrzynki. Wybraliśmy najbardziej sympatycznych i koleżeńskich w klasie 2a, a byli to Adam i Martynka. 

 

Przejdź do - Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

24 lutego 2019

23 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klasy I i II zaprezentowali przygotowany program artystyczny. Następnie dzieci wręczyły dziadkom przygotowane własnoręczie upominki. Na zakończenie imprezy sasiedliśmy wspólnie do kawy i ciasta.

Przejdź do - Bal Karnawałowy 2019

Bal Karnawałowy 2019

17 stycznia 2019

Galeria  

 

16 stycznia 2019 r. w ECKiK odbył się Bal Karnawałowy, w którym udział brały dzieci z oddziału 0, klasy 1, 2 i 4 - SP nr2 w Pieńsku. Bal rozpoczął się prezentacją strojów karnawałowych, oraz tańcem integracyjnym " Swing w uliczce". Następnie dzieci odbyły "muzyczną podróż po świecie"- bawiąc się przy brazylijskiej Sambie, francuskiej piosence " La Bastringlo",  włoskiej " Macarenie", hiszpańskiej - " Asereie".  Zamieniając sie w czarodziejów - wzięły udział w kolejnych konkurencjach i otrzymały za nie " Dyplom Ukończenia Szkoły Magii".  Spotkało ich jeszcze wiele tanecznych niespodzianek, oraz zabawnych konkurencji. Jednak najciekawszą niespodzianką jaka wydarzyła się na Karnawale było przybycie "Wielkiego Magika" - iluzjonisty o niespotykanych umiejetnościach. Oczarował on wszystkich znikajacymi przedmiotami, smoczymi ogniami, sprawił że źródlana woda dała moc naszej Pani Dyrektor, która to dźwignęła potężny głaz ku zaskoczeniu naszych  najmłodszych. Po tak wielkich emocjach i wyczerpującej zabawie dzieci mogły odpocząć i posilić się kosztując smakołyków przygotowanych przez rodziców. 

Przejdź do - Mikołajkowy tydzień.

Mikołajkowy tydzień.

11 grudnia 2018

Od poniedziałku 03.12. do czwartku 06.12 obchodziliśmy w naszej szkole "Mikołajkowy Tydzień". W tych dniach wykonywaliśmy specjalne zadania.

Zadanie na poniedziałek 03.12: było to wykonanie portretu Świętego Mikołaja.

Zadanie na wtorek 04.12: stworzenie klasowego listu do Świętego Mikołaja.

Zadanie na środę 05.12: każda klasa prezentuje sobowtóra Świętego Mikołaja.

Zadanie na czwartek 06.12: przebranie mikołajkowe całej klasy, koncert mikołajkowy.

Dziękuję kochani uczniowie za wasze zaangażowanie.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-10-25
Data publikacji:2017-10-25
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Joanna Kowalczyk
Liczba odwiedzin:2898