Oddział przedszkolny "Tropiciele"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE

19 kwietnia 2018

Tropiciele odwiedzili bibliotekę miejską w Pieńsku. Dzieci wysłuchały ciekawych opowiadań o książkach, wysłuchały krótkiej bajeczki, obejrzały interesujące egzemplarze baśni i albumów dla dzieci. Mamy nadzieję, że niektórzy uczniowie zaprzyjaźnią się z książkami na zawsze.

Przejdź do - 73. ROCZNICA FORSOWANIA NYSY ŁUŻYCKIEJ

73. ROCZNICA FORSOWANIA NYSY ŁUŻYCKIEJ

19 kwietnia 2018

Galeria

Nasze dzieci były najmłodszymi uczestnikami uroczystości z okazji 73. rocznicy Forsowania Nysy Łużyckiej. Przedszkolaki z należytą powagą odśpiewały hymn państwowy, z zainteresowaniem obserwowały obecnych żołnierzy, ale największe wrażenie zrobiła na nich salwa honorowa. W drodze powrotnej do szkoły, dzieci rozdawały mieszkańcom Pieńska chorągiewki. Tropiciele rosną na wspaniałych patriotów!

Przejdź do - PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT

28 marca 2018

Przedszkolaki przez ostatni tydzień przygotowywały się do Świąt Wielkiej Nocy. Dzieci poznały zwyczaje i tradycje wielkanocne, nauczyły się wesołej piosenki o zajączku i kurce oraz wykonały kilka ciekawych prac plastycznych. Przygotowania do świąt były dobrą okazją do dokonalenia umiejętności dzielenia wyrazów związanych z Wielkanocą na sylaby i głoski oraz przeprowadzenia doświadczeń z jajkiem. Uwieńczeniem przygotowań do Świąt były uroczysty apel, podczas którego przedszkolaki zaprezentowały wielkanocną piosenkę, a na koniec kurka Gabrysia i zajączek Kuba złożyli wszystkim świąteczne życzenia. 

Przejdź do - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca 2018

Dzieci z zerówki wspaniale spędziły Pierwszy Dzień Wiosny. Przedszkolaki śpiewając radośnie piosenki przeszły ulicami Pieńska i obdarowywały przechodniów wiosennymi kwiatami z życzeniami pięknej wiosny. Uczniowie dołączyli do wiosennego pochodu organizowanego przez przyjaciół z Publicznego Przedszkola nr 1 w Pieńsku i przeszli do parku, w którym wszystkie grupy zaprezentowały wiosenne piosenki. W drodze powrotnej dzieci odwiedziły Panią Burmistrz - Adrianę Wojdak i zaprezentowały wiosenny wierszyk. Pani Burmistrz podarowała naszym milusińskim torbę z cukierkami. To był radosny Pierwszy Dzień Wiosny, ale to nie koniec witania nowej pory roku! Dzieci z zerówki przejdą jutro ulicami Pieńska z Marzanną, którą później wrzucą do rzeki. Brawo przedszkolaki!!!

Przejdź do - DZIECI Z ZERÓWKI GOTOWE NA PRZYWITANIE WIOSNY!!

DZIECI Z ZERÓWKI GOTOWE NA PRZYWITANIE WIOSNY!!

19 marca 2018

Przedszkolaki już w minionym tygodniu zaczęły przygotowania do powitania kalendarzowej wiosny. Znają wiosenne kwiatki, dobrze wiedzą, co oznacza powiedzenie "w marcu jak w garncu"i jak w związku z tym dbać o zdrowie. Ten, kto mijał naszą salę, mógł usłyszeć, jak pięknie dzieci śpiewają wiosenne piosenki. Ponadto, mamy już gotowe wiosenne grzechotki i fantastyczne Marzanny, które na razie wspaniale prezentują się na szkolnym korytarzu. Wiosno! Jesteśmy gotowi na Twoje przyjście! Zapraszamy!

P.s. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Dziadkom, którzy pomogli dzieciom wykonać Marzanny. Wszystkie są piękne!

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-10-25
Data publikacji:2017-10-25
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Joanna Kowalczyk
Liczba odwiedzin:1399