Oddział przedszkolny "Odkrywcy"

Przejdź do - Konkurs Piosenki Patriotycznej

Konkurs Piosenki Patriotycznej

7 listopada 2018

We wtorek 06 listopada w Eroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku odbył się V Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Ojca Michała Tomaszka. Impreza miała na celu uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Poszczególne klasy przygotowały się do występów rzetelnie, wybierając niejednokrotnie bardzo trudny a zarazem piękny repertuar. Przesłuchania odbyły się w dwóch kategoriach- klasy młodsze- „0”-IV i klasy starsze VI-VIII i trzecie klasy gimnazjum. Wszystkie występy stały na wysokim poziomie, lecz na szczególne uznanie zasługują najmłodsi artyści. Zarówno kunszt muzyczny jak i tzw. wyraz artystyczny( stroje, emblematy patriotyczne) wzbudziły na widowni zachwyt. Warto dodać, że regulamin konkursu nie przewidywał powtarzania utworów, dzięki czemu prezentacje były bardzo urozmaicone. W starszej grupie wiekowej wygrała klasa III a Gimnazjum, która wykonała przepiękny utwór zatytułowany „ Uwierz Polsko”. Drugie miejsce zajęła klasa III B w piosence „ Dziewczyna z granatem w ręce” a miejsce trzecie przypadło w udziale klasie VIII a za wykonanie dwóch utworów- „ Biały krzyż” i „ Orzeł biały”. Występy oceniało profesjonalne JURY. Cały muzyczny spektakl obejrzeli licznie zgromadzeni goście na czele z Panią Wiceburmistrz- Adrianą Wojdak, uczniowie, rodzice i nauczyciele. Wszyscy zgodnie twierdzą, że impreza stała na bardzo wysokim poziomie artystycznym i organizacyjnym. Za gościnę i pomoc w przeprowadzeniu tej wspaniałej imprezy organizatorzy serdecznie dziękują panu Dyrektorowi- Andrzejowi Świderskiemu oraz pani Annie Smażyk i panu Sławomirowi Ząbkiewiczowi. Pozostaje powtórzyć za prowadzącymi dzisiejszy konkurs- Do zobaczenia za rok!

Jerzy Błauciak

Przejdź do - Dzieci z zerówki na zajęciach "Majsterkowo" w Castoramie

Dzieci z zerówki na zajęciach "Majsterkowo" w Castoramie

6 listopada 2018

Dnia 05.11.2018 dzieci z zerówki przemieniły się w prawdziwych majsterkowiczów! Na zajęciach zorganizowanych w Castoramie w Zgorzelcu, nasi Odkrywcy wykonali piękne skrzynki na narzędzia lub skarby oraz karmniki dla ptaków. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom, a także Paniom i Mamusiom, które służyły pomocą.

Przejdź do - Wizyta w Biliotece Miejskiej w Pieńsku

Wizyta w Biliotece Miejskiej w Pieńsku

6 listopada 2018
Dnia 24.10.2018 dzieci z zerówki były z wizytą w Bibliotece Miejskiej w Pieńsku. Z zainteresowaniem oglądały książki dla najmłodszych, zadawały dużo pytań, a na koniec wykonały jesienne, papierowe liście.

Światowy Dzień Zwierząt

6 listopada 2018

16 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji nasza szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez pobliskie schronisko dla zwierząt w Dłużynie Górnej - „Psu na budę”. Nasi uczniowie zebrali prawie 170 kg karmy dla zwierzaków, a także koce, kołdry i obroże.

Na początku spotkania głos zabrała Pani Dyrektor Jolanta Seredyńska, która pojawiła się ze swoim pieskiem Leonem. W tym dniu mieliśmy przyjemność gościć panią Sylwię Sochę, dyrektor schroniska w Dłużynie Dolnej oraz jej pupila, pieska Shaggiego. Pani Sylwia zachęcała do skorzystania z możliwości adopcji zwierzaków ze schroniska, których wciąż tak wiele czeka na nowy dom i kochających opiekunów. Nasi uczniowie dowiedzieli się, jak powinni dbać o swoje zwierzaki i ich budy, aby przetrwały zbliżające się zimowe chłody. Mogliśmy także poznać historię zwierzaków trafiających do schroniska, których los nie oszczędzał, i które nadal czekają na nową rodzinę. Na spotkaniu oprócz Leona i Shaggiego mogliśmy poznać także psa Tofika, pupila naszej pani Małgorzaty Krawczak. W tym dniu swój udział mieli również najmłodsi – uczniowie przedszkola, klasy 1 i 2 pod kierunkiem pani Sylwii Jarosz, pani Urszuli Duchaczek oraz pani Kamili Kędzierskiej, którzy przygotowali dla nas piękny występ artystyczny.

Wizyta czworonożnych gości wywołała uśmiech na twarzach zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Pasowanie

6 listopada 2018

Dnia 12.10.2018 r. w naszej szkole odbyła się Uroczystość Pasowania na Ucznia SP nr 2. Nasi pierwszoklasiści i zerówkowicze z pomocą dobrej wróżki pokonali zły czar Duszka- leniuszka, wykazując się wiedzą z przepisów ruchu drogowego, talentem tanecznym, rozpoznawaniem figur geometrycznych, znajomością literek alfabetu, oraz śpiewaniu piosenki w języku angielskim. Dzięki temu mogli przystąpić do uroczystego pasowania ślubując: być dobrym i dzielnym uczniem, dbać o imię szkoły i swojej grupy, swoim zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pani dyrektor pasując młodsze dzieci na „szkolaków” pieczętowała ich noski kolorowym flamastrem. Pan dyrektor podczas pasowania pierwszoklasistów wiecznym piórem, wręczył dzieciom legitymacje szkolne. Po części oficjalnej dzieci zaproszone zostały do swojej klasy na słodki poczęstunek, który przygotowali im rodzice.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za udział w tak ważnej dla każdego dziecka przekraczającego próg szkoły – uroczystości, za ciepłe i mądre słowa kierowane do naszych wychowanków, oraz wspaniałe upominki. Rodzicom i opiekunom dziękujemy za przygotowanie poczęstunku i życzymy: radości z przyszłych sukcesów dzieci!

Data utworzenia:2017-10-25
Data publikacji:2017-10-25