Jesteś tutaj: Start / Oddział przedszkolny

Oddział przedszkolny

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

 

Artykuły

Przejdź do - Mikołajki w oddziałach przedszkolnych

Mikołajki w oddziałach przedszkolnych

6 grudnia 2023

Galeria

 

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Tego dnia już od rana wszystkie dzieci z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały dzwoneczków „Mikołajkowych”. Nasze oczekiwania rozpoczęły się od wspólnych warsztatów świątecznych z rodzicami. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za mile świątecznie spędzony czas. Jeżyki i Sówki wykonywały świąteczne ozdoby, które zostały przeznaczone na Jarmark, który odbędzie się 10.12.2023r. pod Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku – zapraszamy!
Po tak pracowitym rozpoczęciu dnia dzieci otrzymały list od Mikołaja, który martwił się, że nie zdąży do Nas na czas więc zadał nam kilka zadań do wykonania.
Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie. Gdy w końcu pojawił się w świetlicy szkolnej radość sięgnęła zenitu! Każda grupa pięknie zaprezentowała się wierszem i piosenką a w zamian dzieciaki otrzymały piękne prezenty!
Mikołaju dziękujemy za wspaniałe prezenty!!
Nie zapomnij o nas w przyszłym roku...

 

Przejdź do - Andrzejki w oddziałach przedszkolnych

Andrzejki w oddziałach przedszkolnych

30 listopada 2023

Galeria

Dnia 30.11.2023r. w oddziałach przedszkolnych ,,Sówki” i ,,Jeżyki” odbyły się Andrzejki. Poranek dzieci rozpoczęły treningiem JOGI DLA DZIECI i wraz p.Sylwią Jarosz udały się w gimnastyczną podróż do chatki Baba Jagi. Przygotowana impreza była wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem poznania tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudziły dziecięcą wyobraźnię, pozwoliły oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji. Podczas zabawy śmiechu było co niemiara. Mieliśmy wspaniały, słodki poczęstunek oraz radosne tańce integrujące wszystkie dzieci. Bawiliśmy się świetnie i mamy nadzieję, że w przyszłym roku zabawa andrzejkowa będzie równie udanaŚmiech.

Przejdź do -  Zajęcia otwarte „Odwiedziny Pani Jesień”.

Zajęcia otwarte „Odwiedziny Pani Jesień”.

29 listopada 2023
Dnia 28 listopada 2023 r. w grupie „Sówek” odbyły się zajęcia otwarte „Odwiedziny Pani Jesień”.
 
Jesień powoli dobiega końca. Kolorowe liście opadły z drzew. Natura przygotowuje się do zimowego snu. Ten niezwykły czas pomiędzy latem a zimą od wieków inspiruje pisarzy, poetów i autorów piosenek. Dzieci z grupy „Sówek” postanowiły pożegnać tegoroczną jesień. Zaprosiły Rodziców i p. Dyrektor na zajęcia podsumowujące wiedzę dotyczącą zmian zachodzących w przyrodzie związanych z jesienią.
W sali dominowały kolory jesienne. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki o tej pięknej porze roku. Rodzice chętnie brali udział w zabawach muzyczno-ruchowych. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały upominki od Pani Jesień. Wspólnie z rodzicami wykonały pracę plastyczno-techniczną „Jeżyk”.
„Sówki” udowodniły, że jesień nie musi być smutna. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że było miło i kolorowo. Dziękujemy Rodzicom, pani Dyrektor za udział w zajęciach.
Przejdź do - ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada 2023
Jak napisała Helena Bechlerowa: „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś!” 
I trudno z tym cytatem się nie zgodzić. Nie wyobrażamy sobie bowiem życia bez tego pluszaka. Towarzyszy nam on od najmłodszych lat. Możemy się do niego przytulić, zabrać go w podróż, pobawić się z nim, wypłakać do niego, gdy jest nam źle i nikt nas nie rozumie. Miś jest najpopularniejszą zabawką, w dodatku jest bardzo ważny dla rozwoju emocjonalnego dziecka i z tego powodu został uhonorowany nawet swoim świętem.
Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada 
i świętujemy go od 2002 roku, na pamiątkę setnej rocznicy powstania tej przytulanki.
W naszym oddziale przedszkolnym grupa Jeżyków  i Sówek  uczciła to święto śpiewem i różnymi zabawami przez aż dwa dni. 
Z tej okazji już w czwartek wybraliśmy się do Biblioteki miejskiej w Pieńsku, gdzie miło spędziliśmy czas wykonując zadania, bawiąc się oraz śpiewając piosenki.
Natomiast w szkole, w piątek, z tej okazji, dzieci wykonały prace plastyczne rysowały, malowały, wyklejały swojego ulubionego pluszowego misia, obejrzały filmik o historii powstania pluszowego misia.
Nie zabrakło wspólnych zabaw muzyczno – ruchowych przy misiowych piosenkach „Dwa misie”, „Niedźwiadek” i „Jadą misie” , dyplomów, medali oraz słodkich niespodzianek.
Te dwa dni przebiegły w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, a uczestnikom sprawił wiele radości i dostarczył miłych wrażeń.
Przejdź do -  „Szkoła do Hymnu”

„Szkoła do Hymnu”

11 listopada 2023
„Barwy Ojczyste”
Powiewa flaga,
gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze
biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość,
biel - serce♥️ czyste.
Piękne są nasze
barwy ojczyste.
Czesław Janczarski
10 listopada 2023 r. w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Działania miały na celu kształtowanie u dzieci miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz zapoznanie z symbolami narodowymi.
Dzieci słowem i piosenką oddały miłość do Ojczyzny oraz szacunek bohaterom i symbolom narodowym. Przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”. Dokładnie o godz. 11:11 na hali sportowo-rekreacyjnej zabrzmiały słowa - „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…”.
Po zajęciach w przedszkolu Sówki i Jeżyki przemaszerowały ulicami miasta na Plac Wolności i zapaliły symboliczne znicze pod pomnikiem Poległych za Wolność Ojczyzny. To było niezwykłe przeżycie.
Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-10-03
Data publikacji:2021-10-03
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Grzegorz Przekop
Liczba odwiedzin:2947