Projekt "Liczyć, Badać, Poznać Świat"

Informujemy uczniów że zakończone zostały zajęcia projektowe:

-  pozalekcyjne z fizyki  ( poniedziałek 8 i 9 godzina lekcyjna )

-  dydaktyczno - wyrównawcze z matematyki Gr.I ( poniedziałek 8 godz. lekcyjna, wtorek i czwartek 0 godz. lekcyjna ).

Autor: Joanna Kowalczyk

U Mateusza

25 czerwca 2018

Zachęcamy do obejrzenia filmu nakręconego w ramach projektowych zajęć komputerowych. Mateusz z 2c zaprosił naszych uczniów z projektu do siebie abyśmy sfilmowali jego "folwark".  Pokazał nam jak je karmi, opiekuje się nimi, opowiedział nam o nich. Widać, że są piękne, zadbane i szczęśliwe, nie boją się swojego pana, wytworzyła się między nimi silna więź. Jest czego zazdrościć.

Przejdź do - Wycieczka na Politechnikę Wrocławską

Wycieczka na Politechnikę Wrocławską

17 czerwca 2018

W piątek (15 czerwca) przyrodnicze grupy projektowe p. Dominiczak i p. Sikorskiej kolejny raz odwiedziły Wrocław. Tym razem celem wyjazdu była Politechnika Wrocławska. Uczniowie wzięli udział w bardzo interesujących zajęciach z chemii, które odbyły się w prawdziwym laboratorium chemicznym. Każdy sam miał za zadanie wykonać kilka ćwiczeń, do których obowiązywały specjalne instrukcje. Może nie każdy z nas jest super mocny z chemii, ale przy pomocy p. Dominiczak daliśmy radę przeprowadzić wszystkie zaplanowane doświadczenia. Po zakończonych ćwiczeniach mieliśmy okazję zobaczyć pokaz, który przygotowała dla nas pani Iwona - pracownica Politechniki Wrocławskiej.

Zajęcia były bardzo ciekawe, czas przeznaczony na wizytę w laboratorium niesamowicie szybko minął. Poczuliśmy nawet "chemię" do chemii :) Potem udaliśmy się na spacer po Wrocławiu. Już coraz lepiej znamy to miasto, zwłaszcza okolice rynku. Szkoda, że to już ostatnia wycieczka w ramach projektu "Liczyć, badać, poznać świat - wsparcie szkół w gminie Pieńsk".

Naukowa wycieczka naszych najlepszych informatyków i matematyków.

13 czerwca 2018

13 czerwca okazał się bardzo szczęśliwy! 17 osobowa grupa naszych najlepszych informatyków i matematyków wybrała sie na wycieczkę do Wrocławia na tamtejsze uczelnie wyższe kształcące przyszłych naukowców, odkrywców i wynalazców z dziedziny informatyki i technologii: Politechnikę Wrocławską i Uniwersytet Wrocławski. Studenckie Koło Naukowe KoNaR  Politechniki pokazało nam swoje wspaniałe roboty, które niczym żywe istoty, znajdują i zapamiętują drogę przez labirynt, walczą ze sobą (SUMO), posłusznie realizują pomysły swoich twórców - medalistów wielu światowych konkursów robotyki. W Instytucie Informatyki Uniwersytetu zobaczyliśmy jak się studiuje tą obecnie najatrakcyjniejszą dziedzinę wiedzy i aktywnie wysłuchaliśmy wykładu o sztucznej inteligencji. Słuchajcie! Tego, czego się tam dowiedzieliśmy nigdzie nie wygooglujecie, otarliśmy się o skrawki najaktualniejszych problemów naukowców, rzeczy, które pojawią się dopiero za wiele lat w naszych smartfonach i komputerach.

Bardzo dziękujemy gospodarzom za ich gościnność, pozostanie nam w pamięci niezwykła, magiczna atmosfera tych uczelni, które są niemal świątyniami ludzkiego geniuszu. Trafić tam na studia to niezwykłe wyróżnienie, prestiż i szansa na ciekawe, wspaniałe życie i dobrze płatną pracę.

Warto się uczyć!!!

Poniżej nasz filmowy reportaż, a zobaczcie notkę KoNaru! To o nas piszą!

Edward Łagowski

Zakończenie części projektu z języka angielskiego

11 czerwca 2018

Informujemy o zakńczeniu projektu z języka angielskiego dydaktyczno-wyrównawczych w gr.2 oraz pozalekcyjnych w gr.3.

Komunikat o zakończeniu zajęć z fizyki, wyrównawczych z matematyki, doradztwo zawodowe, dyżur, terapia i zajęcia rewalidacyjne.

6 czerwca 2018

Informuje uczniów, że zakończyły się zajęcia projektowe:
- pozalekcyjne z fizyki ( poniedziałek 8 i 9 godzina lekcyjna )

- dydaktyczno - wyrównawcze z matematyki Gr.I ( poniedziałek 8 godzina lekcyjna i wtorek oraz czwartek 0 godzina lekcyjna ).

Ponadto informuję uczniów, że zakończyły się zajecia projektowe:

- doradztwo zawodowe gr. I,gr. II gr III
- dyżur w punkcie konsultacyjnym
- terapia pedagogiczna

- zajęcia rewalidacyjno-rozwojowe.

Daria Bińczak

Podmiot udostępniający informację:Szkoła Podstawowa nr 2 w Pieńsku
Data utworzenia:2017-11-03
Data publikacji:2017-11-03
Osoba sporządzająca dokument:Joanna Kowalczyk
Osoba wprowadzająca dokument:Joanna Kowalczyk

Rozwiń Historia zmian