LEKTURY

24 września 2021

Minęła już połowa września, na pewno wszyscy już znacie tytuły lektur , które każdy z Was powinien przeczytać w tym roku szkolnym. Na stronie biblioteki będziecie mogli w każdej chwili przypomnieć sobie kanon lektur swojej klasy.

KLASA I

Życzę miłego czytania Iwona Błauciak - bibliotekarka

PODRĘCZNIKI

15 września 2021

Witajcie, przypominam,że w bieżącym roku szkolnym , podobnie jak w latach ubiegłych obowiązuje Umowa użyczenia podręczników.

UMOWA UŻYCZENIA

Zawarta w Pieńsku, dnia ……………………., pomiędzy

1. Szkołą Podstawową nr2 im. O. M. Tomaszka w Pieńsku , zwaną dalej „ Użyczającym”, w imieniu której działa dyr. Jolanta Seredyńska,

1. ………………………………………………………………………………………………………………………………………

zwanym dalej „ Biorącym w użyczenie” zamieszkałym w  ………………………………………………..

Rodzicem/ opiekunem prawnym………………………………………………………………………………………..

ucznia klasy …………………………………………………………………………… SP nr 2 w Pieńsku.

1. Przedmiotem użyczenia są podręczniki do klasy ……………………. Szkoły Podstawowej. Użyczający oświadcza, że jest ich właścicielem oraz, że oddaje w bezpłatne używanie Biorącemu w użyczenie, a Biorący przyjmuje je do używania
  2. Umowa zostaje zawarta na okres zajęć dydaktycznych roku szkolnego 2021/2022 – tj. od dnia 2.09.2020- 15.06.2022 roku
  3. Biorący do używania oświadcza, że odebrał przedmiot użyczenia, zapoznał się z jego stanem i stwierdza, że jest on przydatny do umówionego użytku.
  4. Biorący do używania zobowiązuje się, że będzie używać podręczników zgodnie z ich przeznaczeniem, że utrzyma je  w należytym stanie. Dlatego Biorący w używanie powinien oprawić podręcznik , aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia.
  5. W przypadku uszkodzenia , zniszczenia ( porwane ,  porysowane, poplamione kartki oraz okładki, mocno pozaginane rogi książek)lub niezwrócenia podręczników lub materiału edukacyjnego, Użyczający będzie żądał zwrotu zastępczego podręcznika lub jego równowartości ( za nowy podręcznik 100%, za podręcznik używany przez 2 lata 90% wartości , za podręcznik używany 3 lata 80% pierwotnej wartości)
  6. Po zakończeniu zajęć dydaktycznych w szkole, Biorący do używania zobowiązuje się zwrócić Użyczającemu przedmiot użyczenia w terminie do 15.06.2021 roku w miejscu wskazanym przez Użyczającego.
  7. Biorący do używania zobowiązuje się zwrócić podręczniki w przypadku przejścia ucznia w trakcie roku szkolnego do innej szkoły.
  8. Każda ze stron może wypowiedzieć umowę z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia, a ponadto Użyczający może wypowiedzieć niniejszą umowę bez zachowania okresu wypowiedzenia, jeżeli Biorący do używania będzie używać podręcznika niezgodnie z jego przeznaczeniem, spowoduje znaczne pogorszenie jego stanu technicznego lub naruszy inne postanowienia niniejszej umowy.
  9. Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
  10. Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach , po jednym dla każdej ze stron.

Użyczający:                                                                                           Biorący do używania:

…………………………………………..                                                                   ………………………………………………….

Podstawa prawna:

Art.22 ak ust. 2i3 pkt 1 ustawy o systemie oświaty stanowi iż szczegółowe warunki korzystania przez uczniów z podręczników lub materiałów edukacyjnych określa dyrektor szkoły, uwzględniając  konieczność zapewnienia co najmniej trzyletniego okresu używania tych podręczników lub materiałów. W przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub niezwrócenia podręcznika lub materiału edukacyjnego szkoła podstawowa może żądać od rodziców ucznia zwrotu kosztu zakupu podręcznika lub materiału edukacyjnego/

BIBLIOTEKA CZEKA NA WASZE ZAMÓWIENIA

26 lutego 2021

Przypominam ,  biblioteka szkolna umożliwia korzystanie z księgozbioru w czasie naucznia zdalnego.Zapotrzebowanie na książkę uczniowie  ( lub w ich imieniu Rodzice ) przesyłają przez wiadomości w dzienniku lub na aplikacji TEAMS. Kaiążki są przygotowywane ( wyłożone na stolik przy dyżurce) i można je odbierać w godzinach od 8:00- 15:30 . Tą samą drogą mogą wrócić do biblioteki.

Mam nadzieję, że wszyscy chętnie skorzystaćie z naszego księgozbioru. Czekam na Was

Bibliotekarka

Przejdź do - BIBLIOTEKA ZACHĘCA DO SPĘDZENIA CZASU Z KSIĄŻKĄ

BIBLIOTEKA ZACHĘCA DO SPĘDZENIA CZASU Z KSIĄŻKĄ

1 lutego 2021

ZNACIE  MIKOŁAJKA PRZED WAMI JEGO DZIEWCZĘCA WERSJA

Anne Goscinny – w dzieciństwie spędzała czas z „Mikołajkiem” i innymi chłopięcymi postaciami, ale już w głębi duszy marzyła o świecie Lukrecji! Po wielu latach sama napisała serię książkę tak jak jej tato. Poświęciła ją dziewczynce o imieniu Lukrecja. Wszyscy którzy pokochali Mikołaja z pewnością polubią również Lukrecję.

Cześć, jestem Lulu!
             I tyle z dobrych wiadomości. Moje życie jest pełne katastrof. Marzyłam o psie, ale dostałam… żółwia. Nazwałam go Madonna. Nie mogłam doczekać się szkolnej wycieczki, dopóki moja mama nie zgłosiła się na opiekunkę (na ochotnika!) A gdy zrobiłam imprezę, to wpadła na nią, uwaga… babcia. Dobrze, że chociaż nauczyła nas grać w karty. I teraz wymiatamy w szkole z Aliną, Karoliną i Pauliną. Choć przyznam szczerze – gdy po szkolnym korytarzu przechodzi pewien chłopak ze starszej klasy, to nie mogę się skupić..

Zapraszam Was do lektury tej zabawnej książki.

Bibliotekarka

Data utworzenia:2017-10-27