Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia / Z życia szkoły

15 listopada 2018

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Pieńsku

zwraca się prośbą do rodziców o dobrowolne wpłaty

na konto Rady Rodziców

nr konta:  05 8382 0001 0000 9061 2000 0010

Sugerowana niezmiennie od kilku lat wysokość składki to 20 zł rocznie za dziecko lub rodzeństwo.

Można oczywiście wpłacić większą kwotę.

Biorąc pod uwagę, że rok szkolny trwa 10 miesięcy to jedynie 2 zł/miesięcznie!

Wszystkie środki  w 100% przeznaczane są na rzecz dzieci w ramach działalności regulaminowej Rady Rodziców .

Obsługa techniczna i księgowa Rady Rodziców jest realizowana przez Rodziców w ramach działań własnych.  Wszelkie wydatki są dokumentowane i przedstawiane w formie sprawozdania na koniec każdej rocznej kadencji Rady Rodziców.

Ze względu na duże potrzeby związane z naszą działalnością prosimy w miarę możliwości o regularne wpłaty.

Zgodnie z regulaminem Rady Rodziców przyjmujemy również darowizny od firm i osób prywatnych.

Wpłata składki na fundusz Rady Rodziców jest dobrowolna.

Dziękujemy w imieniu Dzieci.

Joanna Kowalczyk

13 listopada 2018

Zgodnie z „Harmonogramem zebrań z rodzicami” na rok szkolny 2018/2019 dnia

14,15 listopada 2018r. ( środa, czwartek) w placówce odbędą się klasowe zebrania z rodzicami. który przebiegać będzie wg następującego harmonogramu

klasa

wychowawca

Nr gabinetu

zebrania

uwagi

U.Duchaczek

Kędzierska

I.Błauciak

odwołane

S.Wieleba

D.Smoleń

A.Czarniecka

S.Skoczylas

G.Przekop

3c

Ł.Rogala

Godzina rozpoczęcia zebrań klas  1,2       -   16.30

Godzina rozpoczęcia zebrań klas  4,6,7,8 -   16.30

Godzina rozpoczęcia zebrań klasy 3b       -   16.00

Godzina rozpoczęcia zebrań klas  3a,c     -    17.00

Obecnośc rodzica na zebraniach jest obowiązkowa. Serdecznie zapraszamy.

Joanna Kowalczyk

WAŻNE !!!

5 listopada 2018

W związku z udziałem społeczności szkolnej naszej szkoły w „GMINNYM PIKNIKU PATRIOTYCZNYM”.

Uczniowie w piątek 9 listopada odjeżdżają do domu następującymi kursami:

12:25- Lasów, Żarki n/Nysą, Żarki Średnie

13:20- Stojanów, Bielawa Dolna

13:30-Dłużyna Górna, Strzelno,

Bielawa Górna

Uwaga uczniowie

17 października 2018

Proszę o przynoszenie do szkoły zebranych kasztanów do piątku 19 października. Kasztany ważymy w domu, zostawiamy w szatani nauczycieli. Kartkę z nazwiskiem i ilością kilogramów przekazujemy wychowawcy klasy. Dziękuję za udział i zaangażowanie w zbiórke kasztanów.

Katarzyna Idziak

Światowy Dzień Zwierząt

16 października 2018

16 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji nasza szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez pobliskie schronisko dla zwierząt w Dłużynie Górnej - „Psu na budę”. Nasi uczniowie zebrali prawie 170 kg karmy dla zwierzaków, a także koce, kołdry i obroże.

Na początku spotkania głos zabrała Pani Dyrektor Jolanta Seredyńska, która pojawiła się ze swoim pieskiem Leonem. W tym dniu mieliśmy przyjemność gościć panią Sylwię Sochę, dyrektor schroniska w Dłużynie Dolnej oraz jej pupila, pieska Shaggiego. Pani Sylwia zachęcała do skorzystania z możliwości adopcji zwierzaków ze schroniska, których wciąż tak wiele czeka na nowy dom i kochających opiekunów. Nasi uczniowie dowiedzieli się, jak powinni dbać o swoje zwierzaki i ich budy, aby przetrwały zbliżające się zimowe chłody. Mogliśmy także poznać historię zwierzaków trafiających do schroniska, których los nie oszczędzał, i które nadal czekają na nową rodzinę. Na spotkaniu oprócz Leona i Shaggiego mogliśmy poznać także psa Tofika, pupila naszej pani Małgorzaty Krawczak. W tym dniu swój udział mieli również najmłodsi – uczniowie przedszkola, klasy 1 i 2 pod kierunkiem pani Sylwii Jarosz, pani Urszuli Duchaczek oraz pani Kamili Kędzierskiej, którzy przygotowali dla nas piękny występ artystyczny.

Wizyta czworonożnych gości wywołała uśmiech na twarzach zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Data utworzenia:2017-10-27
Data publikacji:2017-10-27