Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia / Z życia szkoły

Forsowanie Nysy Łużyckiej

17 kwietnia 2018

Dzisiaj, tj. 17 kwietnia 2018 roku o godz. 11.00 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach 73. rocznicy Forsowania Nysy Łużyckiej. Uroczystość odbyła się na Placu Wolności w Pieńsku. Uczniowie klasy II Gimnazjum, Klasy VII i I szkoły podstawowej byli obserwatorami tej patriotycznej uroczystości. Obecne były także poczty szkół i instytucji państwowych. Rozpoczęło się od przemówienia Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk, pana Jana Magdy. Przypomniał on o waleczności Polaków i ich ofiarnym poświęceniu. Po przemówieniach złożono kwiaty pod pomnikiem ofiar wojennych. Pięknie prezentowała się orkiestra Kopalni Węgla Brunatnego Turów oraz Kompania Żołnierzy z Bolesławca. Naszych najmłodszych - oddział przedszkolny Tropicieli zafascynowały salwy honorowe. Uczniowie w ramach projektu ,,100 - lecie Niepodległej" przygotowali wcześniej prace na temat wydarzeń, które miały miejsce 16. i 17. 04. 1945 roku Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wykonali chorągiewki, które na zakończenie rozdali mieszkańcom Pieńska.
Cała uroczystość była żywą lekcją historii.

S. Skoczylas

15 kwietnia 2018

W dniu 25 kwietnia w naszej szkole będziemy obchodzić Dzień Ziemi. Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie fotograficznym o tematyce przyrodniczej. Do wtorku 24 kwietnia przynosimy wydrukowane na papierze fotograficznym zdjęcia (format co najmniej A5) roślin lub zwierząt występujących w najbliższej okolicy (chodzi o rośliny i zwierzęta dziko żyjące). Każda klasa wykonuje plakat związany z tą tematyką oraz gazetkę w gabinecie. 25.04 przychodzimy ubrani na zielono. Już dziś zapraszamy na prezentacje związane ze środowiskiem przyrodniczym, które wykonali uczniowie na zajęciach projektowych. Można będzie sprawdzić także swoją wiedzę w testach w klasycznej formie, a także na platformie Quizizz. Będą także konkursy dla najmłodszych zorganizowane przez wychowawców. Końcowym akcentem obchodów Dnia Ziemi będzie sadzenie drzewek koło szkoły.

Dla wszystkich uczniów przewidziane są niespodzianki:)

Opiekunowie imprezy - D. Dominiczak i J. Sikorska

Przejdź do - Konkursy z języka angielskiego

Konkursy z języka angielskiego

9 kwietnia 2018

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursach z języka angielskiego, które odbędą się w kwietniu w naszej szkole.

Już  najbliższy piątek 13.04 na trzeciej lekcji odbędzie się Wielki Test z Gramatyki Języka Angielskiego, a w poniedziałek 16.04 uczniowie zmierzą się w konkursie o tytuł Master Translator, który wyłoni najlepszego tłumacza w naszej szkole.

Organizator: Marta Przekop

Dzień owocowy

9 kwietnia 2018

Nasza szkoła kładzie nacisk na zdrowe odżywanie i aktywny tryb życia, czego przykładem są popularne już "dni owocowo - warzywne". Bohaterem kolejnego takiego dnia była dzisiaj marchewka.

Klasa 3b wykonała plakat informacyjny o tym smacznym warzywie oraz jego wpływie na nasze zdrowie.

Uczniowie chętnie przynieśli marchewki do szkoły. Klasy 7a, 2a, 2b, 3a i 3b zaopatrzone były w marchewki w 100%. Łącznie na 151 uczniów obecnych dzisiaj w szkole, 101 osób miało ze sobą marchewkę.

Po sprawdzeniu ilości warzyw przez komisję 70% społeczności uczniowskiej zjadła marchewkę na zdrowe drugie śniadanie. Ostatni taki dzień już za miesiąc!!

Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji!

Data utworzenia:2017-10-27
Data publikacji:2017-10-27