Jesteś tutaj: Start / wydarzenia / Z życia szkoły

Życzenia

12 października 2019

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla wszystkich Pracowników SP 2 życzy również Dyrekcja :) !

Pasowanie na ucznia

11 października 2019

Dzień owocowy

10 października 2019

Nasza szkoła kładzie nacisk na zdrowe odżywanie i aktywny tryb życia, czego przykładem są popularne już "dni owocowo - warzywne". Bohaterem pierwszego takiego dnia był winogron.

W tym tygodniu we wtorek uczniowie bardziej niż chętnie przynieśli winogron do szkoły. Niemal wszystkie klasy były zaopatrzone w ten smaczny owoc.

Po sprawdzeniu ilości przez komisję 99,9% społeczności uczniowskiej zjadło winogron na zdrowe drugie śniadanie. Kolejny taki dzień już za miesiąc!!

Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji!

SU

Przejdź do - Dzień Edukacji Narodowej 2019

Dzień Edukacji Narodowej 2019

10 października 2019

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 10 października 2019 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, na której zgromadziła się cała społeczność szkolna.

Spotkaliśmy się tego dnia, aby podziękować wszystkim nauczycielom za ich trud, serce, wszelkie rady oraz nauczanie i wychowanie młodego pokolenia. Podziękowania zostały skierowane również do pracowników administracji i obsługi, bez których to szkoła by nie funkcjonowała.

W początkowej części apelu Aleksy Kowalczyk w pięknym stroju posłańca złożył na ręce Dyrektora pisemne życzenia i podziękowanie od wszystkich uczniów szkoły, aby wyrazić wdzięczność za uprawę tegoż ugoru, jakim są uczniowskie czerepy. W części artystycznej uczniowie przedszkola, klasy 7B, 8A oraz zespół Nutki Song tańcem, śpiewem, recytacją i skeczem wyrazili swoją wdzięczność i słowa uznania dla pracy pedagogów.Apel uświetniony został przez występ Laury Chodor, która zagrała na flecie poprzecznym wspaniały koncert.

Po części artystycznej uczniowie rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły piękne kwiaty. Natomiast Samorząd Uczniowski wyłonił i nagrodził zwycięzców konkursu „Najlepszy Nauczyciel 2019”. Oto wyniki: pierwsze miejsce zdobył Pan Piotr Wiśniewski, drugie miejsce ex aequo zdobyła Pani Ewa Ługowska oraz Urszula Duchaczek, trzecie miejsce przypadło Pani Marcie Przekop. Serdecznie gratulujemy!

Na zakończenie Pan Dyrektor Marek Popko złożył życzenia pracownikom szkoły. Wyraził szczery podziw dla talentów artystycznych uczniów.

Do wyrazów uznania i szacunku złożonych pracownikom szkoły Rada Rodziców sprezentowała tort, a uczniowie dołączyli słodkie babeczki. Dziękujemy, było pyszne!

Przejdź do - Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej

Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej

9 października 2019

05 listopada ( wtorek) o godzinie 9:30 w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji odbędzie się VI edycja SZKOLNEGO KONKURSU PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ pod hasłem DLA NIEPODLEGŁEJ. Konkurs jest podzielony na dwie kategorie. Pierwsza to klasy od „ 0” do III, druga- klasy od V do VIII.
Wszystkie klasy przygotowują co najmniej jeden utwór( najwyżej dwa) o tematyce patriotycznej. Mile widziane utwory współczesne{ „ Biały krzyż”, „ Ojczyzna”, „ Tu wszędzie jest moja ojczyzna”, „ Nie gniewaj się na mnie Polsko”, „ Mury”, „ Solidarność” M. Grechuty lub inne}. Utwory nie mogą się powtarzać, dlatego liczy się kolejność zgłoszeń, których wychowawcy dokonują u p. Sylwii Jarosz. Podkłady muzyczne każda klasa organizuje sobie we własnym zakresie. Pomocą służy p. Jerzy Błauciak. W występie każdej klasy powinna wziąć udział przynajmniej sześcioosobowa grupa uczniów w strojach tematycznie związanych z wykonywanym utworem lub z emblematami symbolizującymi patriotyzm{ biało-czerwone wstążki, kotyliony, orły, flagi itp.}. Dopuszcza się wykonanie drugiego utworu przez solistę albo duet z każdej klasy. Występy takie będą oceniane oddzielnie. Zgłoszeń proszę dokonywać najpóźniej do końca października. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości wychowawcy konsultują się z p. Jerzym Błauciakiem.

Data utworzenia:2017-10-27
Data publikacji:2017-10-27