Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia / Z życia szkoły

Wyniki 26 Finału WOŚP

17 stycznia 2018

Podczas XXVI Finału WOŚP w Pieńsku

ze zbiórki ulicznej wolontariuszy, pośredniczenia

w sprzedaży i towarzyszących imprez

(rozgrywki sportowe, rękodzieło, swojskie jadło)

zebrano kwotę:

35 500,66 PLN

W tym:

192,20  EURO

181,00  Korony Czeskie

7,15 Kun Chorwackich

4,78 Funt Brytyjski

0,15 Stotinki

Z PODZIĘKOWANIEM

SZEF SZTABU

GRAŻYNA ŁAGOWSKA

Joanna Kowalczyk
Przejdź do - Siatkarze Najlepsi w Powiecie.

Siatkarze Najlepsi w Powiecie.

12 stycznia 2018

Drużyna siatkarzy zdobyła Mistrzostwo Powiatu. W turnieju finałowym 12.01. pokonała zdecydowanie rywali z SP 5 w Zgorzelcu 2-0, SP nr4 w Bogatyni 2-0 i SP w Jerzmankach 2-0. Nasi chłopcy prezentowali dobry poziom sportowy( atak, obrona) oraz pokazali , że na boisku są drużyną, co w siatkówce jest bardzo ważne. Jest to sukces całej grupy chłopaków z klasy sportowej IIIb. Nie każdy z nich posiada super talent do sportu ,ale dzięki odpowiedniej motywacji i blisko trzyletniej pracy mogli cieszyć się ze zwycięstwa.
Skład zespołu: Dominik Jarosz, Jakub Adamowicz, Sławek Wilga, Patryk Jachura, Seweryn Ligęza, Maks Bertram,Adrian Paździor, Radek Filkos i Mateusz Bęczarski-kl VII

Grzegorz Przekop
Przejdź do - Zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych!

Zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych!

12 stycznia 2018

Drodzy Uczniowie!
Ferie zimowe już za chwilę. Przed nami dwa tygodnie odpoczynku od obowiązków szkolnych. Mimo, że dzisiaj pogoda za oknem nie przypomina zimy, nie wiemy jeszcze czym zaskoczy nas za kilka dni. Dlatego też przypominamy najważniejsze zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

1.Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej.
Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk – miejsc do tego przeznaczonych.

2.Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych!

3.Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni!

4.Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!

5.Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku!

6.Najbezpieczniej jest bawić się pod opieką dorosłych, opiekunów.

7.Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku – tam jest bezpiecznie!

8.Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym.

9.Kulig może być zorganizowany tylko poza obszarem dróg publicznych.

10.Zaczepianie sanek do pojazdów mechanicznych (samochód, motocykl) jest niebezpieczne!

11.Ubieraj się stosownie do temperatury panującej na dworze.

12.W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu
do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się.

13.Używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej.

14.Dbaj o zdrowie i higienę. Pamiętaj o zasadach zdrowego stylu życia i odżywiana oraz o zachowaniu podstawowych zasad higieny, które pomogą uchronić cię przed zachorowaniem na grypę i infekcję grypopodobne.

ZAPAMIĘTAJ TELEFONY ALARMOWE:
POLICJA – 997
STRAŻ POŻARNA – 998
POGOTOWIE RATUNKOWE – 999
Z TELEFONU KOMÓRKOWEGO – 112

Dzień Pomarańczy

10 stycznia 2018
Nasza szkoła kładzie nacisk na zdrowe odżywanie i aktywny tryb życia, czego przykładem są popularne już "DniOwocowo-Warzywne". Bohaterem trzeciego takiego dnia była dzisiaj pomarańcza.

Klasa 2b wykonała przepiękny plakat informacyjny o tym smacznym owocu oraz jego wpływie na nasze zdrowie.

Uczniowie chętnie przynieśli pomarańcze do szkoły. Klasy 1a, 7a i 3c zaopatrzone były w pomarańcze w 100%. Łącznie na 150 uczniów obecnych dzisiaj w szkole, 79 osób miało ze sobą pomarańcze.

Po sprawdzeniu ilości owoców przez komisję 53% społeczności uczniowskiej zjadła pomarańcze na zdrowe drugie śniadanie. Kolejny taki dzień już za miesiąc!

Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji!

Grzegorz Przekop
Przejdź do - Wyniki 2 etapu konkursu "Szkolne Zmagania Ortograficzno - Innterpunkcyjne " - Dyktando

10 stycznia 2018

Wyniki 2 etapu konkursu " Szkolne Zmagania - Ortograficzno - Interpunkcyjne " - Dyktando: 1. miejsce K.Nawrocka i Michał Drzewiecki z kl. 3 a - po 48 pkt. , 2 miejsce F. Szczepaniak z kl. 3 a - 47 pkt. , 3 miejsce Oliwer Urbaniak z kl. 3 a - 46 pkt.

Data utworzenia:2017-10-27
Data publikacji:2017-10-27