Jesteś tutaj: Start / wydarzenia / Z życia szkoły

Przejdź do - VII SZKOLNY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

VII SZKOLNY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

26 października 2021

19 listopada ( piątek) w Domu Kultury w Pieńsku odbędzie się VII edycja SZKOLNEGO KONKURSU PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ. Wszystkie klasy przygotowują co najmniej jeden utwór( najwyżej dwa) o tematyce patriotycznej. Mile widziane utwory współczesne  („ Biały krzyż”, „ Ojczyzna”, „ Tu wszędzie jest moja ojczyzna”, „ Nie gniewaj się na mnie Polsko”, „ Mury”, „ Solidarność” M. Grechuty lub inne). Utwory nie mogą się powtarzać, dlatego liczy się kolejność zgłoszeń, których wychowawcy dokonują u p. Sylwii Jarosz. Podkłady muzyczne każda klasa organizuje sobie we własnym zakresie. Pomocą służy p. Jerzy Błauciak. By podkreślić  charakter konkursu, warto, by wykonawcy wystąpili  w strojach tematycznie związanych z wykonywanym utworem lub z emblematami symbolizującymi patriotyzm(biało-czerwone wstążki, kotyliony, orły, flagi itp.). Dopuszcza się wykonanie drugiego utworu przez solistę, duet albo trio z każdej klasy. Występy takie będą oceniane oddzielnie. Zgłoszeń proszę dokonywać najpóźniej do 12  listopada. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości wychowawcy konsultują się z p. Jerzym Błauciakiem.

26 października 2021

Wszyscy, którzy włączyli się do akcji „Zbieramy kasztany” proszeni są o dostarczenie ich do szkoły jutro tj. środa -27.10.2021r. Przypominamy, iż w worku z kasztanami musi znajdować się kartka z imieniem i nazwiskiem oraz podaną wagą kasztanów.

Worki z kasztanami prosimy składować pod daszkiem hali sportowej od strony placu zabaw.

Dziękujemy.

Przejdź do - Program wsparcia dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR

Program wsparcia dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR

25 października 2021

Szczegóły programu w załącznikach do pobrania. Termin składania wniosków do 27.10.21 w sekretariacie szkoły.

Przejdź do - WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA RUSZÓW

WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA RUSZÓW

19 października 2021

Dnia 18 października , uczniowie klasy 3a, wybrali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Ruszów.

Na miejscu czekał na nas Pan Sylwester Mikołajczyk, który zabrał nas na spacer po lesie, gdzie w cudowny sposób opowiadał o warstwach lasu i ich mieszkańcach. Dzięki tej wspaniałej lekcji przyrody na świeżym powietrzu, dzieci utrwaliły sobie informacje i wiadomości o lesie.

Po powrocie z lasu, uczniowie w specjalnie sali edukacyjnej, mogli dotykać i oglądać eksponaty zwierząt mieszkających w naszych lasach.

Po interesującym spacerze i ciekawej lekcji przyrody na dzieci czekała niespodzianka- ognisko i pieczenie kiełbasek.

Wycieczka byłą wspaniała – na pewno wrócimy tam wiosną, aby obserwować budzącą się do życia przyrodęŚmiechŚmiech.

UWAGA KONKURS!

18 października 2021

Serdecznie zapraszamy dzieci z ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH oraz z KLAS 1-3 wraz z rodzicami do wzięcia udziału w konkursie na "Najpiękniejszą dekorację z dyni". W roku ubiegłym ochotników, którzy złapali dyniowego bakcyla znalazło się naprawdę sporo . Mamy nadzieję, iż tym razem również tak będzie.

Tydzień: 18.-22.10 będzie tygodniem na szukanie pomysłów, gromadzeniem materiałów i w efekcie przygotowaniem pięknej dyniowej dekoracji np.: jesiennej ozdoby, świeczników, lampionów, stroików i innych. Każdy pomysł będzie wspaniały pod warunkiem, iż w żaden sposób nie będzie nawiązywał do amerykańskiego święta Halloween.

25-26.10 - to dni, w których wykonane dekoracje będzie można przynosić do szkoły - do wychowawców grup, klas. 27.10 odbędzie się rozstrzygnięcie dyniowego konkursu i w tym dniu dyniowe dekoracje NIE BĘDĄ JUŻ PRZYJMOWANE. Laureaci otrzymają nagrody i pamiątkowe dyplomy, a także wszyscy pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy za udział w konkursie.

WAŻNE: prosimy, aby każda praca była bardzo czytelnie podpisana: imię, nazwisko, klasa lub nazwa grupy.

Data utworzenia:2017-10-27
Data publikacji:2017-10-27