Jesteś tutaj: Start / wydarzenia / Z życia szkoły

Przejdź do - Powiatowy Konkurs Przyrodniczy "Leśny Turniej"

Powiatowy Konkurs Przyrodniczy "Leśny Turniej"

11 marca 2019

W piątek 1 marca odbył się I etap Powiatowego Konkursu Przyrodniczego "Leśny Turniej" zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Węglińcu i Lasy Państwowe.
W konkursie wzięli udział wybrani uczniowie z klasy 4, 6, 7 i 8: Miszella Zinek, Kinga Dzięgiel, Laura Chodor, Fabian Wasylkiewicz, Jakub Chodor i Agata Subocz. Po I etapie konkursu II miejsce w swojej kategorii wiekowej zdobyła Agata Subocz z klasy 8a.
Po zakończonym konkursie otrzymaliśmy od organizatorów słodki poczęstunek ! Teraz przed nami przygotowania do II etapu !

Przejdź do - Apel z okazji rocznicy nadania sztandaru naszej szkole
Przejdź do - Melomani z klas trzecich na KONCERCIE KARNAWAŁOWYM  w Zgorzelcu.

Melomani z klas trzecich na KONCERCIE KARNAWAŁOWYM w Zgorzelcu.

2 marca 2019

We wtorkowy wieczór 19 lutego uczniowie klas trzecich na zaproszenie Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu uczestniczyli wraz z p. J. Blauciakiem (w ramach zajęć artystycznych) w Koncercie Karnawałowym organizowanym corocznie w ramach projektu MUZYKA DLA ZGORZELCA. Pierwsza część koncertu to utwory wykonywane przez uczniów PSM.  Druga część  to popisy Mistrzów- nauczycieli Szkoły Muzycznej. W finałowym utworze pt.  „ Zacznij od Bacha” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego  wśród wielu wykonawców wystąpiła również absolwentka naszego Gimnazjum- Joanna Jagieło. Nasi uczniowie a także rodzice, którzy uczestniczyli w tym wspaniałym wydarzeniu zgodnie stwierdzili, że koncert stał na bardzo wysokim poziomie i jest kolejnym krokiem na drodze do coraz większego rozumienia i podziwu dla muzyki innej niż słuchanej na co dzień.  Fragmenty utworów z koncertu na pewno potwierdzą, że warto było tam być .

filmik2  filmik3 filmik4

Przejdź do - Podsumowanie pierwszego semestru