26 września 2019

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH – ZABAWA, NAUKA I MOTYWACJA DO PRACY

W tym roku szkolnym 26.09.2019 w naszej szkole został przeprowadzony Europejski Dzień Języków. W tym wyjątkowym dniu podkreśliliśmy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie podczas kolorowej, specjalnie przygotowanej akademii.

Każda klasa przygotowała kolorowe stroje oraz dodatki w postaci kapeluszy, flag czy pomalowanych twarzy w narodowych barwach charakteryzujących różne kraje. Mogliśmy podziwiać między innymi kibiców z Polski, Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Portugalii, Anglii i wielu innych.

Z tej okazji uczniowie z klas 7a i 7b wraz opiekunem p. Martą Przekop przygotowali program artystyczny pt. „Warto uczyć się języków obcych”, aby pokazać, że warto jest znać języki, a przy tej okazji podkreślić ważność nauki języka angielskiego.

Flagi wykonane przez uczniów stanowiły interesujące tło akademii muzyczno-konkursowej. Dzieci uczestniczące w akademii mogły dowiedzieć się ciekawych informacji na temat języków europejskich, dlaczego warto się ich uczyć a także wziąć udział w konkursie językowym, polegającym na odgadywaniu z jakiego kraju pochodzą słowa „proszę’ i „dziękuję”. Kilkoro uczniów zaprezentowało wiersze o nauce języków obcych z bardzo ciekawymi morałami. Wszyscy świetnie się bawili i śpiewali wspólnie piosenkę „Europo witaj nam”. Na koniec każda klasa z wychowawcą miała zrobione pamiątkowe zdjęcie.

Poprzez organizowanie Europejskiego Dnia Języków pokazaliśmy uczniom, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam wzajemnie się zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić.

Marta Przekop

Data utworzenia:2019-09-26